Mruczenie kota

Przeciętny domowy kot spędza na czynności mruczenia średnio ponad dziesięć tysięcy godzin. Bowiem mruczy z prędkością dwudziestu sześciu cykli na sekundę, a więc z taką samą częstotliwością co ,,silnik diesel”. Co za tym idzie mogą one również mruczeć tak wdychając, jak i równie z wydychając powietrze, co za tym idzie ową umiejętność zawdzięczają zestawowi strun głosowych przystosowanemu zatem konkretnie do owego celu.

Mruczenie może być również oznaką czułości, ale również bólu. Koci nos. Przedstawia się, że wzór oraz ułożenie nosa każdego kota jest zupełnie inne – tak samo dzieje się również, jak z ludzkimi odciskami palców, nie ma jednak dwóch identycznych kocich nosów. W związku z czym mogą różnić się fakturą, jak i również wysokością nozdrzy czy zaznaczeniem przegrody nosowej i kolorem, jak i również nachyleniem. Kocie wąsy. Przedstawia się, że kocie wąsy służą jako ,,zaawansowany sonar”. Co za tym idzie są tak czułe, że nie muszą jednak dotykać przedmiotu, aby go wykryć. W związku z czym owe nerwy powiązane z wąsami są bardzo wrażliwe, że wykrywają jednocześnie ruch powietrza dookoła przeszkód spotkanych na ich drodze.

To właśnie temu fenomenowi zawdzięczają umiejętność ,,lawirowania w terenie”, którego jednak nie widzą. Przedstawia się również, że kocia mordka udekorowana jest przynajmniej dwunastoma wąsami po poszczególnej stronie, ułożonymi jednocześnie w czterech rzędach. Jaki jest koci wzrok. Przedstawia się, ze wbrew obiegowej opinii, koty nie widzą w ciemnościach. Pamiętajmy jednak, że wzrok kotów przystosowuje się jednocześnie do półmroku dużo lepiej niż u zupełnie innych zwierząt, a co za tym idzie całkowite ciemności oślepiają je podobnie  jak ludzi. Potrzebują zaledwie jedną szóstą światła wymaganego przez nasze oko do rejestrowania danego obrazu. Kocie rekordy. Przedstawia się, że najstarszym zarejestrowanym kotem była Crème Puff, która miała szczęście dożyć trzydzieści osiem lat. Następnie najmniejszy dorosły kot w historii ważył niecałe pół kilograma, był długi na dziewiętnaście centymetrów oraz wysoki na siedem centymetrów. Natomiast rekordzistką w kocich porodach była ,,amerykanka” kociczka, która wydała na świat czterysta dwadzieścia kociąt.